24 Aralık 2012 Pazartesi

Farkındamısınız ? Zaman hızla akıp gidiyor.

 
 
Eşit dagilim, doga dahil hic bir alanda gecerli ve de mevcut degildir...
herkese esit olarak dagitilmis olan bir olgu var; sizce ne olabilir ?
 
Cevap: Zaman
Herkese 24 saat zaman dilimi esit olarak verilmistir. Bunu kisi istedigi yönde ve sekilde, iradesi baglaminda kullanacaktir...
 
Iste size bu konuda ilginc bir öykü...
Her sabah hesabınıza 86.400 TL yatıran bir banka düşünün. Gün boyu istediğiniz kadar parayı harcamakta veya harcamamakta serbestsiniz. Parayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Oyunun sadece tek bir koşulu var: Harcamayı başaramadığınız meblağ ertesi güne devretmez, akşam hesabınızdan geri çekilir ve bu paranın hiçbir bölümünü ne sebeble olursa olsun saklayamazsınız. Bir önceki günün tutarının tamamını harcamış veya hiçbir bölümünü harcamamış da olsanız, ertesi sabah hesabınızda yine 86.400 TL bulacaksınız. Nasıl keyifli değil mi?

Farkında olsanız da olmasanız da aslında hepimizin böyle bir bankası var. Adı ''ZAMAN" Her sabah 86.400 SANiYE hesabınıza yatıyor ve o gün daha fazlasını asla harcayamıyorsunuz. Kullanamadığınız kısım ise akıp gidiyor ve hesabınızdan siliniyor, hiç devretmiyor. Her gün size yeni bir hesap açılıyor,her akşam günün bakiyesi siliniyor. Eğer günlük hesabınızı kullanmadıysanız, bu zarar sizindir, geriye dönüş yok, yarından avans çekmek yok..

Bugünü, bugünkü hesaptan yaşamalısınız.. Zaman hiç kimseyi beklemez.. Dün artık mazi oldu..Yarın ise muamma.. Bugün ise avuçlarımızın içinde bize sunulmuş bir armağandır.
En güzel, en saglikli ve en faydali zaman kullanimlari dilerim.

4 yorum:

 1. En değerli hediye ŞİMDİ :)

  YanıtlaSil
 2. Blogunuzu yeni keşfettim takibime aldım bende beklerim görüşmek dileğiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldinizzz, diğer blogumu daha aktif kullanıyorum canım. Ziyaretinize en kısa zamanda gelicem.

   Sil