3 Mayıs 2012 Perşembe

İYİKİ VARSIN, HEP YANIMDA KALYaşam herkese öyle bir yol çizmiştir ki; zamanla insanların yönleri hayattaki renkleri ve görüşleri değişir. Ama gönüllerindeki ses hep aynı melodiyi özler. Bir araya gelince notalar coşkulu şarkıya dönüşür. Gözlerdeki ışık aynı anda yanar söner birbirlerine baktıklarında. Yılların dostluğu güneş ay ve yıldızlar gibi. Kelimelere ihtiyaç duyulmaz konuşmadan da duyar dost.
Dost dediğin hesapsız çıkarsız ne yöne gittiğini bilmeden sana doğru akan sakin ırmaktır aslında. Bir avuç kumdan parmaklarının arasında kalandır dost. Gitmesek de görmesek de o köy benim köyümdür misali; yıllarda geçse de aradan tekrar karşılaştığında bıraktığın yerde sana eşlik etmek için bekleyen yoldaştır dost. Sevgili dostumun da dediği gibi yeri geldiğinde “hadi” dediğinde “nereye” diye sormayandır dost.
Öyle dostluklar vardır ki fırsatlar geçse de eline yaşadığın yeri terk edemezsin aradığını yakalamışken dünyaları bağışlasalar vazgeçmezsin. Mutluluktur hepimizin aradığı. Azıcık aşım huzurlu başım dersin dost yönünden zenginsen eğer.Kimi dost sonbaharda esen ılık bir meltem gibidir sevgisiyle içini ısıtır kimi yağmurlu kış gününde doğan bir güneş gibi başındaki kara bulutları aralar gününü aydınlatır kimi baharda uçan kelebektir .Oradan oraya zıplar durur uyuzluğunu alır seni de neşelendirir canlandırır . Kimi sıcak bir yaz gününde serin berrak bir su gibidir o pozitifliğiyle umut dağıtır yüreğini ferahlatır.
Ne şanslıyım dört mevsim dostlarım var. İyi ki varsınız iyi ki yanımdasınız…
Neyleyim senin sırça köşkünü içinde dost kahkahası yoksa
Neyleyim senin yıllanmış şarabını muhabbetime neşe katmayacaksa
Dostumla içerim acı kahvemi kırk yıl taşınacaksa
Hadi diyorum nereye diye sorma dostumsan
Ne mekandadır suç nede elalemde
Gönül muhabbet ister
Kahvesi meskeni bahane.
DOSTLARIMA SEVGİLERLE…

2 yorum:

  1. Süper biy yazı taşımışsınız bloğunuza. Can Dündar'mı acaba?

    YanıtlaSil
  2. bilmiyorum bulamadım kimin yazdığını
    ama çok beğendim paylaşmak istedim

    YanıtlaSil